Іграшки для немовлят

            Вибір забавки для дитинки до 1 року – справді нелегке завдання для батьків. Дітки в такому віці, мабуть, найчутливіші. Іграшки для новонароджених відкривають зовнішній світ немовлятам, знайомлять його з різними предметами, дають значний поштовх для розвитку емоцій та творчого мислення. Підбираючи цяцьку для немовля потрібно думати, передусім, про безпеку. Гострі кути чи маленькі деталі точно будуть зайвими. Тому одразу відкиньте ідею придбати щось схоже для малюкові. Натомість зверніть свою увагу на так званий емоційний комфорт: іграшка має бути приємної форми та забарвлення, якщо вона здатна видавати звуки, то потурбуйтеся аби вони були не надто голосними та різкими. Дитині має бути затишно поруч з ляльками. Чудово, якщо іграшка передає різні форми життя, матеріали, знайомить немовля з новими відчуттями, заохочує рухатися.

            У перші тижні найкраща цяцька для малюка – брязкальце. Оскільки на початку життя зір малечі ще не дуже добре розвинений і майже все він бачить трохи розмито, брязкальце буде привертати його увагу звуком і давати привід рухати голівкою, ручками. У нагоді також можуть стати підвісні іграшки для новонароджених, що точно стримають плач дитини.

            Для немовлят віком від 1 до 2 місяців найкраще підійде забавка, що буде фокусувати увагу лише на собі. Зір в такому віці, зазвичай, вже хороший і дитина може чітко розрізняти предмети. Тут потрібно розвивати це вміння і фокусувати увагу лише на одному предметі, повільно рухаючи ним, аби малюк слідкував за переміщенням об’єкта. Можуть пригодитися фігурки тварин, колобок з великими очима, ротиком. Малеча повинна концентруватися на деталях.

            3-4 місяці – період, коли малюк вже вміє повернутися на бік, підняти груди і голівку. В цей час іграшки повинні стати більш різноманітними. У нагоді можуть стати різні м’ячі, кульки, дзеркальця. Гама кольорів також повинна розширитися.

            Малеча у 5-6 місяців же хоче бути активнішою. Розвинути моторику дитини батькам допоможуть барабани, кульки, будиночки, пірамідки. В цей час потрібно вже розвивати і логічне мислення. Наприклад, якщо малюк тримає 2 іграшки в руках, запропонуйте йому третю. Він має збагнути, що потрібно звільнити одну руку аби взяти іншу цяцьку.

            Для діток віком 7-8 місяців чудово підійдуть предмети дорослого світу у якості іграшок. Імітація дорослих речей, таких як баночки з кришечками, посуд, кораблики, книжки-іграшки, буде хорошим доповненням до дитячого розвитку. Урізноманітнять процес купання качечки та човники.

            9-10 місяців – час все приміряти. Одягнути капелюха, натягти таткові чоботи, здивуватися довгому шалику мами – те, що цікавить малечу в такому віці. Дозвольте дитині цим зайнятися, але уважно наглядайте за нею. Також хорошим другом в цей період стануть різні кубики, палички, на які потрібно надягати кільця, машинки, качалки, матрьошки, дзиги.

           Ближче до року дитина вже повинна вчитися гратися самостійно: самостійно заводити іграшки, натискати на кнопки музичних цяцьок, одягати ляльки, розкладати кухонні меблі, складати залізницю, знаходити вихід з лабіринту. В цьому віці вже малечу можна знайомити з цифрами.

           За перші 12 місяців дитина здійснює величезний стрибок у своєму розвитку, в цей час вона формується. Допоможіть своєму малюкові вдало і приємно пройти цей період обираючи лише потрібні та корисні іграшки згідно віку.

 

 

Всі статті

Залиште ваш коментар

Підпишіться на новини

Долучайтесь до нас