Фітбол для маленьких або вправи на м'ячі для немовлят

            Ще з найменшого віку дитину можна долучати до занять спортом. Це сприяє розвитку її хребта, зміцненню кісток та виробленню пластики. Проте більшість батьків чомусь починають вводити дитину у світ фізкультури лише з трьох-чотирьох років, що не є зовсім правильним, адже чим швидше малюк почне активно рухатися, тим здоровішим і розвиненішим буде у майбутньому. Звісно, вправи у маленькому віці не повинні бути надто важкими чи небезпечними, але, однозначно, мають бути присутніми в житті малюка. "Рух - це здоров'я", "У здоровому тілі - здоровий дух". Такі речі відомі вже давно і чудовим є намагання їх наслідувати, а отже рухатися.

            Для того аби зробити м'язи вашої дитини сильними та гнучкими вам потрібні лише дві речі: якісний фітбол (спеціальний м'яч для виконання вправ) і велике бажання. Практика показує, що зазвичай немовлятам дуже подобаються такі вправи, і фізкультура на м'ячі дуже добре впливає на їх формування і розвиток.

            Отже, наберіться терпіння і бажання зробити свого малюка здоровим і можете сміло братися до роботи.

Комплекс вправ для немовлят на м'ячі дуже широкий, але всі рухи спочатку мають бути дуже простими аби не травмувати дитину і привчити її до фітболу. Оскільки м'язова і нервова системи малюка ще досить слабкі, поспішати не потрібно.

            Вправа на погойдування

            Для виконання цієї вправи потрібно покласти немовля на живіт, розташувавши його по середині м'яча, злегка притиснути його рукою до фітболу, щоб уникнути можливих травм, зафіксувати ліву ногу малечі, притримуючи її пальцями в області згину колінного суглобу. Далі починайте акуратно похитувати дитину спочатку вперед-назад, а після цього - за годинниковою стрілкою і проти неї, при цьому створюючи злегка вібруючі рухи. При виконанні таких рухів залишайтеся в контакті з малюком. Тут можна включити всю свою фантазію - співати пісеньки, розказувати цікаві історії, читати вірші чи навіть вчити нові слова з малюком. Головне - дитина повинна відчувати, що його мама завжди поруч. Це позбавить малечу від страху і додасть упевненості. Крім цього, так дитина швидше звикне до м'яча.

            Вправа на обертання

            Немовля потрібно покласти на живіт, знову розташувавши по середині м'яча. Руку в цьому випадку на спину класти не потрібно. Обома руками візьміть дитину за ноги в області суглобів колін. Злегка покачуйте малюка, роблячи обертальні рухи з незначною вібрацією. Далі починайте поступово і дуже легко відривати руки від м'яча, при цьому злегка піднімаючи ноги дитини. Робити похитування необхідно з упором на верхні відділи тулуба малюка. Після кількахвилинних вправ і незначного відпочинку, переверніть малечу на спину і повторіть комплекс вправ.

            Вправа "Жабка"

            І знову покладіть немовля на м'яч животиком донизу. Праву руку поставте на область попереку, лівою рукою надайте ніжкам дитини позу жаб'ячих лапок. Зафіксувавши таке положення, виконуйте похитування, спочатку вперед, а потім назад, при цьому роблячи невеликі вібрації. Слідкуйте за тим аби ноги малюка увесь час залишалися в правильному положенні.

            Це комплекс з трьох найбезпечніших і найлегших для виконання вправ на м'ячі для фітнесу. Саме з них варто починати заняття. Якщо ваша дитина вже звикла до таких вправ і виявляє бажання і зацікавлення в такому виді фізкультури, ви можете спробувати також складніші рухи, такі як опускання дитини вниз головою на фітболі як лежучи на животі, так і на спині. Але при цьому треба бути ще більш пильним і уважно слідкувати за реакцією і поведінкою дитини. Рухи повинні бути плавними і акуратними, адже при опусканні голови донизу відбувається значний притік крові в голову, тому якщо дитина починає червоніти чи навпаки різко блідне, слід негайно припинити заняття.

            Фізкультура на фітболі - чудовий спосіб зайняти малюка з користю і дарувати йому міцне здоров'я. Не бійтеся активно гратися зі своїм немовлям, але завжди пам'ятайте про безпеку.

Всі статті

Залиште ваш коментар

Підпишіться на новини

Долучайтесь до нас