RSS

Корисні статті

Де зберігати дитячі іграшки?

         Іграшок понакуповували, а куди ж тепер їх усіх розкласти? Це питання знайоме багатьом батькам, які часто люблять побалувати свою малечу придбанням новеньких цяцьок. Дітки ростуть, і, відповідно, з часом вдома накопичується велика кількість забавок, що особливо турбує тих, у кого недостатньо місця для такої величезної кількості неживих мешканців. Так, число іграшок збільшується в геометричній прогресії і, як не крути, потрібно шукати способи розмістити усіх дитячих друзів так, аби вони легко уживалися з дорослими сусідами.

          Отже, де, власне, слід зберігати іграшки наших малюків?

  1.      Шафка з полицями чи висувними ящичками
  2.      Манеж, з якого вже виросла дитина
  3.      Комод чи ящик під дитячим ліжечком, призначений для білизни
  4.      Відкриті полиці на стінах
  5.      Саморобні креативні коробки (можливо навіть з надписами для конкретних ляльок)
  6.      Якусь частину іграшок можна спробувати розмістити у різних кімнатах (як варіант м’які ляльки можуть присісти на        диван чи канапу)
  7.      «Плавальні» цяцьки можуть знайти своє місце у ванній кімнаті
  8.      Коридор – чудове місце для лопаток і відерець, якими так полюбляють гратися діти у пісочниці
  9.      Спеціальні кошики, скриньки та контейнери для зберігання різноманітних іграшок (від простих сітчатих ємностей до      цупких коробок з різних матеріалів)
  10.      Банки з кришками для невеликих за розміром забавок

         Як бачите, місця для зберігання іграшок можуть бути якнайрізноманітніші. Потрібно тільки проявити кмітливість, підключити уяву і ви з легкістю організуєте простір помешкання правильно: так, аби було затишно як вам, так і вашій дитині з її друзями-ляльками.

         Особливу увагу також потрібно звернути на стелажну систему зберігання, яка є доволі актуальною у невеликих приміщеннях. Це ще один хороший та зручний спосіб розмістити забавки вдома. При такій системі слід дотримуватися принципу вертикальності. Він полягає у тому, що всі іграшки, які використовуються найчастіше, треба ставити на нижні полиці. Тож у міру їх просування вгору, їх важливість у житті дитини та частота ігор з ними має зменшуватися.

         Окрім цього рекомендується також вміло використовувати відкритий простір, що також може слугувати непоганим місцем для зберігання іграшок. Часто після ігор діти можуть залишити цяцьку просто на підлозі і зайнятися іншими справами, після чого через незначний час воліють повернутися до ігор з тією ж лялькою. Ви можете організувати спеціальні невеликі відкриті площі, позначивши їх у певний спосіб, і пояснити малюку, що може залишати іграшки там. Таким чином, на відкритому просторі будуть знаходитися лише улюблені забавки малечі.

     Після вдалої і правильної організації простору і ви, і ваше чадо обов’язково побачите чудові зміни, які неодмінно оціните. 

Історія виникнення механічної іграшки

            В сучасному світі є багато різноманітних іграшок, але незважаючи на досягнення науки і техніки, іграшки, які здатні рухатися, викликають у малечі справжнє захоплення.

            Історія  іграшки на ключику своїм корінням сягає в далеке минуле. Ще в античні часи люди намагалися створити механізми, які можуть рухатися. Однак ці іграшки створювалися не для дітей, а для розваг багатої знаті. Придворні вчені ламали голови, винаходили хитромудрі та кумедні пристрої, які могли б імітувати рухи людини чи тварини. Нерідко вони були великих розмірів, а в дію приводилися за допомогою енергії падаючих блоків і важелів, системи зубчастих коліс. Про театр ляльок, літаючих птахів, звірів, які бігають і гарчать, створених талановитими майстрами античних часів, можна прочитати у стародавніх творах Герона.  

            Новий етап у розвитку механічної іграшки настав у XVI-XVIII століттях. В цей час над конструюванням та виготовленням іграшок - механічних моделей людей та тварин - активно працювали майстри-годинникарі. Вони створювали справжні витвори мистецтва. За допомогою звичайного годинникового механізму із пружиною іграшки-машини оживали та відтворювали рухи живих людей і тварин.

            У швейцарському містечку Невшатель у музеї образотворчих мистецтв можна побачити дивовижні механічні іграшки, виготовлені у XVIII ст. талановитими годинникарями П'єром-Жаком Дро і його сином Анрі Дро. За столом сидить писар, який старанно виводить каліграфічні літери, біля нього - художник, який малює різні фігури, а за фісгармонією сидить музикант, яка віртуозно грає на інструменті. У відвідувачів музею виникає відчуття, ніби перед ними справжні живі істоти.

            Ще одним талановитим творцем механічних іграшок у XVIII ст. був французький механік Жак Вокансон, який виготовив ляльку-флейтиста, що вмів виконувати 11 різних мелодій. Велике зацікавлення викликала і його качка, яка вміла крякати, ходити, плавати, рухати головою, розправляти крила, чистити пір'я. Всередині качки була влаштована хімічна міні-лабораторія, завдяки чому качка могла пити воду і клювати зерна.

            У Віденському технічному музеї можна побачити сидячого на кулі писаря, який акуратно виводить на аркуші паперу текст розміром до 79 букв. Цю механічну ляльку створив у XVIII ст. придворний австрійський механік Фрідріх Кнаусс.

            У XIX столітті популярність механічних іграшок ще більше зросла, розширилося виробництво, в будинках вельмож та знаті з'явилися музичні скриньки, клітки із співаючими райськими пташками, тварини із заводним пристроєм. З ними залюбки гралися і дорослі, і діти.

            Але з розвитком науки і техніки інтерес до механічних іграшок почав падати. ХХ століття принесло нові відкриття та ідеї. На зміну механічним прийшли електромеханічні іграшки - роботи, в яких пружинний механічний двигун замінили електромотором з батарейкою. Роботами можна було керувати за допомогою радіо.

            Проте і в наш час для дітей буде цікаво погратися із механічними звірятками, які можна придбати на сайті "Масяня ТМ".

 

Чарівні мильні бульбашки

         І дорослі, і діти полюбляють надувати мильні бульбашки, спостерігати за їхнім польотом, милуватися, як вони кружляють та виблискують на сонці. Здається, це дуже проста розвага, хоча в наш час це стало справжнім мистецтвом. Часто на площах великих туристичних міст, чи в цирку можна побачити різноманітні шоу, фестивалі та паради мильних бульбашок, а в театрах проводяться вистави для дітей, в яких головними дієвими особами є мильні кулі...

         Є люди, які не уявляють свого життя без чарівних мильних бульбашок. Англієць Сем Хіт потрапив до книги рекордів Гіннеса, створивши мильний міхур заввишки 1,5 та завширшки 3,3 метра, всередину якого помістилося 50 чоловік. А нещодавно новий світовий рекорд установив майстер мильних бульбашок Фен Янь із Канади. Він зумів помістити у гігантську бульбашку аж 181 людину. 

         Але мало хто знає історію виникнення мильних бульбашок. Вважають, що вперше вони були створені кілька тисяч років тому. Під час проведення розкопок міста Помпей було знайдено фрески із зображенням дітей, які видувають бульбашки. Також на деяких стародавніх китайських папірусах зображені люди, які видувають за допомогою глиняних паличок прозорі кулі.

         Є декілька версій-легенд про те, як виникли мильні бульбашки. Найбільш правдоподібною є та, що римляни винайшли мило та придумали популярну нині розвагу. Хоча спочатку бульбашки створювались мимоволі під час миття та прання і спеціальний розчин не використовувався. І тільки у ХVIIІ столітті розпочався справжній «бум» популярності мильних міхурів. Промислове виробництво бульбашок розпочала у ХІХ столітті компанія Pears Soap Company.

         У 1994 році Тім Кехоз вирішив створити ідеальний барвник для мильних бульбашок. Перші результати були невтішними: відтінок кульок був ледь помітним і блідим. Не один рік було витрачено на створення ідеальної формули рідини. Але робота увінчалася успіхом:Тім винайшов і запатентував формулу, за допомогою якої можна створювати мильні бульбашки, що не залишають слідів на поверхнях.

     

 

   Дуже цікавою є також весела легенда про сажотруса, який не любив митися. Король видав наказ всім мешканцям країни ретельно помитися. Всі жителі, крім сажотруса, виконали волю Його Величності. Неслухняний чоловік відмовився мити шию, за що його посадили в тюремну камеру і пригрозили смертною карою. Проте впертий сажотрус і далі стояв на своєму. Перед стратою йому запропонували останній раз викурити трубку. Але невідомо яким чином в трубку потрапила мильна вода. Великою несподіванкою для сажотруса стало те, що з трубки замість диму вилетіла мильна бульбашка. Вона сяяла на сонці і була неймовірним дивом для людей, які почали збігатися до вікна камери. Звісно, вже ніхто не думав про страту, а сажотрус став відомим і знаменитим. Мильні бульбашки стали справжньою цінністю в королівстві і ними навіть можна було розраховуватися за куплений товар. А сажотруса так і не заставили помити шию.

         Мильні бульбашки символізують мир і добро, позначають швидкоплинність і чарівність людського життя. Англійський фізик Вільям Томсон часто у своїх лекціях говорив про те, що видуваючи мильну кулю і спостерігаючи за нею, можна зробити дуже багато цікавих відкриттів.

         Отже, видувайте чарівні мильні бульбашки на радість собі і дітлахам!

 

Відчуй себе справжнім музикантом за допомогою музичних іграшок

            Будь-які батьки пишаються навіть найменшими досягненнями своїх малюків. Усе нове, що вивчила дитина впродовж одного дня здається неймовірним успіхом для мами з татом. Звичайно, адже кожен новий крок – значний прогрес у ходьбі, кожен новий звук, що вилетів з маленького ротика – прогрес у говорінні. А що вже говорити коли в дитини з’являється якесь захоплення і якщо у неї є до цього здібності? Це справжнє щастя. І в такому разі малечу неодмінно потрібно підтримати і подарувати відповідні іграшки, ті, що тим чи іншим чином пов’язані з родом занять, на який звернула увагу ваша дитина. Поговорімо сьогодні про музику. Якщо уявляєте своє чадо музикантом -  беріть на озброєння. До речі, багато дослідників з питань дошкільної музичної освіти кажуть, що зайняття музикою сприяє когнітивному розвитку, концентрації, самовираженню, творчим, соціальним та, навіть, мовним навичкам.

            Зазвичай першою музичною іграшкою для малюків стає просте брязкальце. Це такий собі ударний інструмент. Він користується особливою популярність у перші півроку дитини. Кілька навіть найменших порухів рукою – і найпримхливіший малюк на світі замовкає тихо прислухаючись до дивних незвичних звуків, що видає забавка. Брязкальця бувають найрізноманітніших форм, найрізноманітніших кольорів, з найрізноманітнішим діапазоном звуку. Є такі брязкальця, які видають різний за гучністю "шерех". Всередині таких цяцьок знаходяться дрібні крупинки, що, власне, і видають такий м’який звук. Таке звучання точно сподобається найменшим дітлахам.

            Вибираючи брязкальце для свого чада обов’язково поцікавтеся його якістю, адже давно відомо, що дітки не лише граються різними цяцьками, а ще й дуже полюбляють пробувати їх на смак. Особливо маленькі дітлахи. Тому порожнина іграшок з гримлячими предметами має бути герметичною, а матеріал – доволі міцним, аби легко витримати натиск дитячих зубок.

            Іншим видом музичних іграшок для малюків є так звані «іграшки з кнопками». До таких відносяться і м’які ведмедики, що при натиску на животик видають різноманітні звуки, і іграшкові телефони, що мають кілька записаних мелодій, і маленьке піаніно, натискаючи на клавіші якого можна почути приємну музику. Такі забавки розраховані на дітей від 7 місяців. Вони вдало розвивають слух, почуття ритму та гармонії у дитини.

            Влаштовуйте домашні концерти зі своїм малюком. Це дуже цікаво і корисно. Крім того, немає нічого кращого, ніж спільні ігри зі своїм чадом. Навчайте його, демонструйте як потрібно обходитися з музичними інструментами. Можливо, саме у вашої дитини є справжні здібності до музики. Важливо виявити їх якомога швидше. А там не встигнете оглянутися, як ваша донечка чи синочок – відомий музикант. А все ж починається з іграшок. Вибір настільки великий, що очі розбігаються. Барабани, гітари, скрипки, духові інструменти… Просто обирайте до смаку і подаруйте малюкові можливість погратися зі звуками та відчути себе справжнім музикантом.

 

 

Іграшки для немовлят

            Вибір забавки для дитинки до 1 року – справді нелегке завдання для батьків. Дітки в такому віці, мабуть, найчутливіші. Іграшки для новонароджених відкривають зовнішній світ немовлятам, знайомлять його з різними предметами, дають значний поштовх для розвитку емоцій та творчого мислення. Підбираючи цяцьку для немовля потрібно думати, передусім, про безпеку. Гострі кути чи маленькі деталі точно будуть зайвими. Тому одразу відкиньте ідею придбати щось схоже для малюкові. Натомість зверніть свою увагу на так званий емоційний комфорт: іграшка має бути приємної форми та забарвлення, якщо вона здатна видавати звуки, то потурбуйтеся аби вони були не надто голосними та різкими. Дитині має бути затишно поруч з ляльками. Чудово, якщо іграшка передає різні форми життя, матеріали, знайомить немовля з новими відчуттями, заохочує рухатися.

            У перші тижні найкраща цяцька для малюка – брязкальце. Оскільки на початку життя зір малечі ще не дуже добре розвинений і майже все він бачить трохи розмито, брязкальце буде привертати його увагу звуком і давати привід рухати голівкою, ручками. У нагоді також можуть стати підвісні іграшки для новонароджених, що точно стримають плач дитини.

            Для немовлят віком від 1 до 2 місяців найкраще підійде забавка, що буде фокусувати увагу лише на собі. Зір в такому віці, зазвичай, вже хороший і дитина може чітко розрізняти предмети. Тут потрібно розвивати це вміння і фокусувати увагу лише на одному предметі, повільно рухаючи ним, аби малюк слідкував за переміщенням об’єкта. Можуть пригодитися фігурки тварин, колобок з великими очима, ротиком. Малеча повинна концентруватися на деталях.

            3-4 місяці – період, коли малюк вже вміє повернутися на бік, підняти груди і голівку. В цей час іграшки повинні стати більш різноманітними. У нагоді можуть стати різні м’ячі, кульки, дзеркальця. Гама кольорів також повинна розширитися.

            Малеча у 5-6 місяців же хоче бути активнішою. Розвинути моторику дитини батькам допоможуть барабани, кульки, будиночки, пірамідки. В цей час потрібно вже розвивати і логічне мислення. Наприклад, якщо малюк тримає 2 іграшки в руках, запропонуйте йому третю. Він має збагнути, що потрібно звільнити одну руку аби взяти іншу цяцьку.

            Для діток віком 7-8 місяців чудово підійдуть предмети дорослого світу у якості іграшок. Імітація дорослих речей, таких як баночки з кришечками, посуд, кораблики, книжки-іграшки, буде хорошим доповненням до дитячого розвитку. Урізноманітнять процес купання качечки та човники.

            9-10 місяців – час все приміряти. Одягнути капелюха, натягти таткові чоботи, здивуватися довгому шалику мами – те, що цікавить малечу в такому віці. Дозвольте дитині цим зайнятися, але уважно наглядайте за нею. Також хорошим другом в цей період стануть різні кубики, палички, на які потрібно надягати кільця, машинки, качалки, матрьошки, дзиги.

           Ближче до року дитина вже повинна вчитися гратися самостійно: самостійно заводити іграшки, натискати на кнопки музичних цяцьок, одягати ляльки, розкладати кухонні меблі, складати залізницю, знаходити вихід з лабіринту. В цьому віці вже малечу можна знайомити з цифрами.

           За перші 12 місяців дитина здійснює величезний стрибок у своєму розвитку, в цей час вона формується. Допоможіть своєму малюкові вдало і приємно пройти цей період обираючи лише потрібні та корисні іграшки згідно віку.

 

 

Навіщо потрібна іграшка?

          Іграшка, лялька, цяцька, побрикушка, цяцянка, виграшка, лялічка, забавка... Як тільки не називають в народі таку дорогу для кожної дитини річ, річ, яка заповнює час малюка захопленням, приємними емоціями, новим досвідом, річ, яка викликає сотні запитань у малечі, річ, яка здатна зайняти дитину на доволі довгий період часу, тим самим приносячи батькам радість і полегшення. Спокійна і задоволена дитина та такий дорогоцінний час для батьків хоч трішки відпочити. Що може бути краще? Мабуть, лише гра зі своїм малюком . То навіщо нам потрібні іграшки? Чому помешкання жодної сучасної сім'їз маленькими її членами не можна уявити без них?

          Як і, власне, сам процес гри, іграшка є невід'ємною частиною психічного розвитку дитини, його важливим фактором. Ще Антон Семенович Макаренко говорив про іграшку, як про "матеріальну основу" будь-якої гри. Цяцьки сприяють залученню дітей до життя дорослих, соціальному вихованню та розвитку в малечі естетичного смаку. Народна педагогіка зазначає, що ляльки сприяють входженню малюків у суспільні відносини, спонукають їх до роздумів, ставлячи різні цілі та завдання перед дітьми. Це, в свою чергу, сприяє розвитку логіки та пізнавальних процесів. Граючись, дітки знайомляться з навколишнім світом, що допомагає в їх сенсорному розвитку. Виховання дітей також значною мірою залежить від їхніх менших друзів - іграшок.

          Іграшки - "знаряддя праці" (сачок, совок, відерко, молоток, пензлик, викрутка, лопатка, щіточка: усі іграшки, що певним чином імітують засоби праці дорослих), іграшки - забави (музичні, театральні чи спортивні цяцьки), сюжетні (посуд, фігурки тварин, різноманітні меблі), технічні (найчастіше конструктори, різні транспортні набори) чи навіть іграшки-саморобки (дерев'яні фігурки людей, кубики, навіть зменшені копії музичних інструментів). Лише подумайте скільки нового вони можуть відкрити для вашого малюка, як сильно здатні вони урізноманітнити його внутрішній світ і як легко мають змогу познайомити його з навколишнім.

          Ляльки спонукають дітей гратися і навчатися водночас. Проте одною з найбільш поширених проблем є невміння батьків обрати справді корисну іграшку для свого малюка. Часто ми бачимо, як мама з татом купують те, що припаде саме їм до душі, не враховуючи бажання сина чи доньки. Тому, якщо справді хочете аби ваше чадо швидко розвивалося і отримувало справжнє задоволення від гри, відмовтеся від придбання іграшок, що є більш декоративними, аніж корисними. Адже, навряд чи, ваш малюк буде радий часто чути такі слова, як "Тільки обережно, не зіпсуй!".

          Пам'ятайте: іграшки - це менші друзів усіх діток, їхні радники, наставники, кумири. Вони повинні відігравати важливу роль у дитячому віці, бути активною частино життя малюка, а не лише його прикрасою. Тому дозвольте вашій дитині самій зробити вибір ляльки: потяг руки до якоїсь вкаже на правильний варіант. Неодмінний супутник дитинства та найважливіший інструмент будь-якої гри в першу чергу має приносити користь, сприяти розумовому, моральному, фізичному чи естетичному вихованню дітей, і лише в другу - тішити око батьків як елемент інтер'єру. Тому не зволікайте, але обирайте вдумливо.

Фітбол для маленьких або вправи на м'ячі для немовлят

            Ще з найменшого віку дитину можна долучати до занять спортом. Це сприяє розвитку її хребта, зміцненню кісток та виробленню пластики. Проте більшість батьків чомусь починають вводити дитину у світ фізкультури лише з трьох-чотирьох років, що не є зовсім правильним, адже чим швидше малюк почне активно рухатися, тим здоровішим і розвиненішим буде у майбутньому. Звісно, вправи у маленькому віці не повинні бути надто важкими чи небезпечними, але, однозначно, мають бути присутніми в житті малюка. "Рух - це здоров'я", "У здоровому тілі - здоровий дух". Такі речі відомі вже давно і чудовим є намагання їх наслідувати, а отже рухатися.

            Для того аби зробити м'язи вашої дитини сильними та гнучкими вам потрібні лише дві речі: якісний фітбол (спеціальний м'яч для виконання вправ) і велике бажання. Практика показує, що зазвичай немовлятам дуже подобаються такі вправи, і фізкультура на м'ячі дуже добре впливає на їх формування і розвиток.

            Отже, наберіться терпіння і бажання зробити свого малюка здоровим і можете сміло братися до роботи.

Комплекс вправ для немовлят на м'ячі дуже широкий, але всі рухи спочатку мають бути дуже простими аби не травмувати дитину і привчити її до фітболу. Оскільки м'язова і нервова системи малюка ще досить слабкі, поспішати не потрібно.

            Вправа на погойдування

            Для виконання цієї вправи потрібно покласти немовля на живіт, розташувавши його по середині м'яча, злегка притиснути його рукою до фітболу, щоб уникнути можливих травм, зафіксувати ліву ногу малечі, притримуючи її пальцями в області згину колінного суглобу. Далі починайте акуратно похитувати дитину спочатку вперед-назад, а після цього - за годинниковою стрілкою і проти неї, при цьому створюючи злегка вібруючі рухи. При виконанні таких рухів залишайтеся в контакті з малюком. Тут можна включити всю свою фантазію - співати пісеньки, розказувати цікаві історії, читати вірші чи навіть вчити нові слова з малюком. Головне - дитина повинна відчувати, що його мама завжди поруч. Це позбавить малечу від страху і додасть упевненості. Крім цього, так дитина швидше звикне до м'яча.

            Вправа на обертання

            Немовля потрібно покласти на живіт, знову розташувавши по середині м'яча. Руку в цьому випадку на спину класти не потрібно. Обома руками візьміть дитину за ноги в області суглобів колін. Злегка покачуйте малюка, роблячи обертальні рухи з незначною вібрацією. Далі починайте поступово і дуже легко відривати руки від м'яча, при цьому злегка піднімаючи ноги дитини. Робити похитування необхідно з упором на верхні відділи тулуба малюка. Після кількахвилинних вправ і незначного відпочинку, переверніть малечу на спину і повторіть комплекс вправ.

            Вправа "Жабка"

            І знову покладіть немовля на м'яч животиком донизу. Праву руку поставте на область попереку, лівою рукою надайте ніжкам дитини позу жаб'ячих лапок. Зафіксувавши таке положення, виконуйте похитування, спочатку вперед, а потім назад, при цьому роблячи невеликі вібрації. Слідкуйте за тим аби ноги малюка увесь час залишалися в правильному положенні.

            Це комплекс з трьох найбезпечніших і найлегших для виконання вправ на м'ячі для фітнесу. Саме з них варто починати заняття. Якщо ваша дитина вже звикла до таких вправ і виявляє бажання і зацікавлення в такому виді фізкультури, ви можете спробувати також складніші рухи, такі як опускання дитини вниз головою на фітболі як лежучи на животі, так і на спині. Але при цьому треба бути ще більш пильним і уважно слідкувати за реакцією і поведінкою дитини. Рухи повинні бути плавними і акуратними, адже при опусканні голови донизу відбувається значний притік крові в голову, тому якщо дитина починає червоніти чи навпаки різко блідне, слід негайно припинити заняття.

            Фізкультура на фітболі - чудовий спосіб зайняти малюка з користю і дарувати йому міцне здоров'я. Не бійтеся активно гратися зі своїм немовлям, але завжди пам'ятайте про безпеку.

Найпоширеніші види дитячого транспорту

           Дітки підростають дуже швидко і настає період, коли батьки повинні задуматися над справді серйозним придбанням для донечки чи синочка. І тут виникає запитання: що ж обрати для своєї улюбленої дитини: класичного двоколісного друга, чи простий самокат, можливо, ролики, а, може, навіть справжній міні-автомобіль? Нелегкий вибір, чи не так? Серед такого великого різноманіття дитячого транспорту сьогодні легко загубитися. Психологи в такій ситуації рекомендують дбайливим батькам орієнтуватися на вік, характер і темперамент малечі.

            На щастя, зараз існує широке розмаїття товарів, як доволі дорогих, так і бюджетних. Тож ви з легкістю зможете підібрати щось по кишені і втішити свого малюка. Можна також звернути увагу на Інтернет-магазини (як от Масяня), які пропонують великий вибір даної продукції.

            Сьогодні найзатребуванішим і дуже популярним видом дитячого транспорту є, звісно ж, велосипед. Існує чудовий варіант пристосований для діток до 5 років – чотириколісна модель. Старші ж можуть спробувати приручити двоколісного. Навчання їзди, звичайно, - не легка справа, зате, яка захоплива і корисна. Купуючи такий вид транспорту малюку, не забудьте про захисне спорядження, як от шолом, налокітники і наколінники.

            Ролики – ідеальний подарунок для дівчинки, в той час, як самокат – для хлопчика. Такий транспорт розрахований на дітей із добре сформованою координацією рухів. Тому зверніть на це увагу, та не забудьте подбати про необхідне спорядження, адже безпека Вашого чада – понад усе. Плюси роликів та самокатів у їх розмірах, вазі та ціні. Дійсно, це обійдеться значно дешевше, ніж велосипед і з розміщенням такого транспорту не виникне жодних проблем.

            Якщо влітку плануєте відпочинок біля води, подумайте над придбанням дитячого гідроцикла. Даний транспорт вважається одним з найбезпечніших. Всі види гідроциклів дуже ергономічні, прості та зручні у використанні. І, звичайно, хороші позитивні емоції як для малюка, так і для Вас забезпечені.

            Задумалися про зиму? Тоді тут вам стануть у пригоді санчата. Дерев'яні, з алюмінієвою рамою чи навіть оснащені кермом. Асортимент справді вражає. Такий вид транспорту буде ідеально пасувати найменшим непосидам, адже він є доволі безпечним.

            Досі не вирішили? Не переживайте. Будь-який подарунок буде приємний дитині, тільки дбайте про безпеку і зверніть увагу на улюблені занятті Вашого чада та його характер. Інтуїція підкаже.

 

 

Корисні іграшки для розвитку дитини

            Іграшки… Такі різні і водночас такі корисні… Часто в однорічного малюка батьки помічають бажання певної незалежності, самостійності. Дворічна дитина вже намагається долучити до своїх ігор дорослих. Це свідчить про її правильний розвиток і аби стимулювати його і дати маленькому чуду поштовх до формування кругозору, потрібно заохочувати його гратися з корисними іграшками.

            Тож яку іграшку обрати для своєї дитини? Існує багато категорій, груп, видів. Одними з найбільш популярних і доволі допоміжних у формуванні дитячої самостійності є іграшки, що пов’язані з процесом праці. Це, власне, іграшки, що є зменшеною копією дорослого світу. Граючись такими іграшками, малюк знайомиться з різними професіями, пробує себе в різних ролях і, можливо, навіть з часом зможе визначитися з майбутньою спеціалізацією. Пригадайте як в дитинстві ви були і лікарями, і вчителями, і поліцейськими, і військовими, і вихователями, і модельєрами… Часто хороші правильні іграшки можуть допомогти визначити своє майбутнє. Різні лопатки, відерця чи совочки для пісочниць, вудочки для риболовлі, кухонне приладдя, маленькі сумочки, платтячка, телефони, машинки можуть справді слугувати корисними речами в оселі, де живуть також маленькі мешканці.

            Існують також іграшки, що розвивають наочно-дієве мислення. Вони зазвичай є однорідними предметами, які відрізняються лише кольором, розміром, формою. З розвитком дитини вони повинні ставати більш складними. Пазли, кубики, матрьошки, мозаїка, пірамідки чи простий шнурочок для нанизування різних за розміром намистинок, великі і маленькі геометричні фігурки – це все – іграшки, які можна віднести до цієї категорії.

            Потрібно активно залучати діток до гри з ними, адже це добре розвиває логічне мислення і моторику.

            Іншою категорією є іграшки, здатні впливати на пізнавальну активність дитини. Саме так: це – буквально все, що тією чи іншою мірою пов’язане з експериментами. Не є секретом твердження, що дітки завжди люблять відкривати для себе щось нове аби пізнати цей світ краще. В цьому їм можуть дуже допомогти різноманітні посібники, коробочки із сюрпризом всередині, водяні пістолети… Загалом все, що викличе позитивну реакцію в дитини, яка не буде очікувати побачити щось абсолютно нове для себе, чи то пак дивний предмет всередині коробочки, чи струмінь води при натисненні гачка пістолета… Іграшки з сюрпризом доволі добре розвивають реакцію малюка.

             Іще одним видом, на який батькам потрібно звернути увагу, є іграшки, що розвивають наполегливість і цілеспрямованість. Такі іграшки вчать дитину ставити перед собою мету, орієнтуватися лише на неї і крок за кроком йти до її досягнення і отримання бажаного хорошою результату. До цієї категорії можуть відноситися різні конструктори, складні ялиночки, сніговички, машинки чи будиночки і загалом всі конструкції, які легко розкласти і скласти назад.

            Ну і, звісно, ні в якому разі не потрібно забувати про соціально-особистісний розвиток малечі. Картинки із зображенням тварин і людей, ляльки із різноманітною одежею для них – це і є приклади таких іграшок. Дитина повинна відчувати себе частиною соціуму, всебічно розвиватися аби вирости справжньою особистістю. 

Як вибрати іграшку залежно від віку дитини

          Іграшки відіграють велику роль у розвитку дитини. Вже з перших місяців життя немовлятам необхідні яскраві предмети, які привертатимуть їхню увагу: різноманітні музичні каруселі, які кріпляться на ліжечко та візочок, кольорові брязкальця. Чим старшими стають діти, тим більше вимог виникає і до іграшок.

          Після 3 місяців дитина вже може взяти в руку брязкальце з ручкою, поплавати у ванночці з качечкою, дельфінчиком чи корабликом. Дуже корисними для немовлят після 6 місяців є кубики, пірамідки. Вони розвивають моторику пальців, допомагають логічно мислити. Діткам, які вже вміють ходити, можна придбати різні іграшкові дзиги, вітрячки, м'ячики. Зацікавлять таких малюків і музичні іграшки та ті, що механічно заводяться і рухаються.    

          Діти, яким виповнився рік, вже вміють розрізняти кольори, форми, вони  починають говорити, аналізувати, фантазувати. Для їхнього розвитку необхідні м'які іграшки, ляльки, машинки. Потрібно також пам'ятати про фізичне виховання, тому не зайвими будуть м'ячі, велосипеди, конячки-гойдалки. А для дрібної моторики рук слід купити дитині конструктор та мозаїку. Діти у віці від року до трьох люблять слухати музику, пробують танцювати, тому музичні іграшки допоможуть їм розвинути творчі здібності.

         Дуже цікавим є вік дитини від 3 до 5 років. Це час, коли дитина активно пізнає навколишній світ. Вона намагається копіювати своїх батьків, вихователів у дитячому садку та знайомих. Доречним подарунком для дівчаток можуть стати набори посуди, візочки та ліжечка для ляльок, будиночки та замки. Для хлопчиків можна придбати набори інструментів, конструктори, трансформери. Також викличуть захоплення набори поліцейського чи пожежника, військові набори.

          Після 5 років дитину цікавить абсолютно все, вона задає тисячу запитань, на які інколи не так легко відповісти. Щоб задовольнити     цікавість "маленького чомучки", слід купити книги з яскравими картинками, вікторини, головоломки, конструктори, дошки для писання, пазли. Дуже важливо в цьому віці забезпечити дитину розвивальними іграшками, за допомогою яких можна навчитися азів творчості, природничих наук, географії. Для фізичного розвитку корисними будуть футбольні, волейбольні м'ячі, санки, тенісні ракетки, бадмінтон, набори для боулінгу, боксерські набори та інші. 

           У 7 років у дітей формується абстрактне мислення. Вони можуть придумувати власних героїв, відмінно фантазують. Для дітей  віком від 7 до 12 років надзвичайно корисними будуть настільні ігри: доміно, шахи, шашки, футбол, хокей, більярд, автотреки. За допомогою наборів для творчості можна розвинути креативність дитини. Більшість дітей цього віку вже мають свої захоплення: дехто із задоволенням ліпить фігурки із пластиліну, дехто моделює літачки, машинки чи кораблики, а дехто із захопленням вишиває, малює чи робить прикраси. Не слід забувати і про фізичні ігри, які зміцнюють здоров'я дитини. В цьому віці варто купити велосипед, ролики, скакалку.

          Для дітей старших 12 років також можна знайти хороші іграшки. Це можуть бути настільні ігри, які вимагають участі декількох гравців, такі як "Монополія", "Ерудит", "Морський бій", "Твістер", лото, логічні та електронні ігри. Вони допомагають дитині вчитися перемагати, відчувати себе одним цілим із іншими гравцями команди.   

          У будь-якому віці батькам потрібно пам'ятати про необхідність фізичних навантажень і якомога більше зацікавлювати дітей рухливими іграми.

Підпишіться на новини

Долучайтесь до нас