RSS

Повідомлення блогу від '2015' "Вересень '

Найпоширеніші види дитячого транспорту

           Дітки підростають дуже швидко і настає період, коли батьки повинні задуматися над справді серйозним придбанням для донечки чи синочка. І тут виникає запитання: що ж обрати для своєї улюбленої дитини: класичного двоколісного друга, чи простий самокат, можливо, ролики, а, може, навіть справжній міні-автомобіль? Нелегкий вибір, чи не так? Серед такого великого різноманіття дитячого транспорту сьогодні легко загубитися. Психологи в такій ситуації рекомендують дбайливим батькам орієнтуватися на вік, характер і темперамент малечі.

            На щастя, зараз існує широке розмаїття товарів, як доволі дорогих, так і бюджетних. Тож ви з легкістю зможете підібрати щось по кишені і втішити свого малюка. Можна також звернути увагу на Інтернет-магазини (як от Масяня), які пропонують великий вибір даної продукції.

            Сьогодні найзатребуванішим і дуже популярним видом дитячого транспорту є, звісно ж, велосипед. Існує чудовий варіант пристосований для діток до 5 років – чотириколісна модель. Старші ж можуть спробувати приручити двоколісного. Навчання їзди, звичайно, - не легка справа, зате, яка захоплива і корисна. Купуючи такий вид транспорту малюку, не забудьте про захисне спорядження, як от шолом, налокітники і наколінники.

            Ролики – ідеальний подарунок для дівчинки, в той час, як самокат – для хлопчика. Такий транспорт розрахований на дітей із добре сформованою координацією рухів. Тому зверніть на це увагу, та не забудьте подбати про необхідне спорядження, адже безпека Вашого чада – понад усе. Плюси роликів та самокатів у їх розмірах, вазі та ціні. Дійсно, це обійдеться значно дешевше, ніж велосипед і з розміщенням такого транспорту не виникне жодних проблем.

            Якщо влітку плануєте відпочинок біля води, подумайте над придбанням дитячого гідроцикла. Даний транспорт вважається одним з найбезпечніших. Всі види гідроциклів дуже ергономічні, прості та зручні у використанні. І, звичайно, хороші позитивні емоції як для малюка, так і для Вас забезпечені.

            Задумалися про зиму? Тоді тут вам стануть у пригоді санчата. Дерев'яні, з алюмінієвою рамою чи навіть оснащені кермом. Асортимент справді вражає. Такий вид транспорту буде ідеально пасувати найменшим непосидам, адже він є доволі безпечним.

            Досі не вирішили? Не переживайте. Будь-який подарунок буде приємний дитині, тільки дбайте про безпеку і зверніть увагу на улюблені занятті Вашого чада та його характер. Інтуїція підкаже.

 

 

Корисні іграшки для розвитку дитини

            Іграшки… Такі різні і водночас такі корисні… Часто в однорічного малюка батьки помічають бажання певної незалежності, самостійності. Дворічна дитина вже намагається долучити до своїх ігор дорослих. Це свідчить про її правильний розвиток і аби стимулювати його і дати маленькому чуду поштовх до формування кругозору, потрібно заохочувати його гратися з корисними іграшками.

            Тож яку іграшку обрати для своєї дитини? Існує багато категорій, груп, видів. Одними з найбільш популярних і доволі допоміжних у формуванні дитячої самостійності є іграшки, що пов’язані з процесом праці. Це, власне, іграшки, що є зменшеною копією дорослого світу. Граючись такими іграшками, малюк знайомиться з різними професіями, пробує себе в різних ролях і, можливо, навіть з часом зможе визначитися з майбутньою спеціалізацією. Пригадайте як в дитинстві ви були і лікарями, і вчителями, і поліцейськими, і військовими, і вихователями, і модельєрами… Часто хороші правильні іграшки можуть допомогти визначити своє майбутнє. Різні лопатки, відерця чи совочки для пісочниць, вудочки для риболовлі, кухонне приладдя, маленькі сумочки, платтячка, телефони, машинки можуть справді слугувати корисними речами в оселі, де живуть також маленькі мешканці.

            Існують також іграшки, що розвивають наочно-дієве мислення. Вони зазвичай є однорідними предметами, які відрізняються лише кольором, розміром, формою. З розвитком дитини вони повинні ставати більш складними. Пазли, кубики, матрьошки, мозаїка, пірамідки чи простий шнурочок для нанизування різних за розміром намистинок, великі і маленькі геометричні фігурки – це все – іграшки, які можна віднести до цієї категорії.

            Потрібно активно залучати діток до гри з ними, адже це добре розвиває логічне мислення і моторику.

            Іншою категорією є іграшки, здатні впливати на пізнавальну активність дитини. Саме так: це – буквально все, що тією чи іншою мірою пов’язане з експериментами. Не є секретом твердження, що дітки завжди люблять відкривати для себе щось нове аби пізнати цей світ краще. В цьому їм можуть дуже допомогти різноманітні посібники, коробочки із сюрпризом всередині, водяні пістолети… Загалом все, що викличе позитивну реакцію в дитини, яка не буде очікувати побачити щось абсолютно нове для себе, чи то пак дивний предмет всередині коробочки, чи струмінь води при натисненні гачка пістолета… Іграшки з сюрпризом доволі добре розвивають реакцію малюка.

             Іще одним видом, на який батькам потрібно звернути увагу, є іграшки, що розвивають наполегливість і цілеспрямованість. Такі іграшки вчать дитину ставити перед собою мету, орієнтуватися лише на неї і крок за кроком йти до її досягнення і отримання бажаного хорошою результату. До цієї категорії можуть відноситися різні конструктори, складні ялиночки, сніговички, машинки чи будиночки і загалом всі конструкції, які легко розкласти і скласти назад.

            Ну і, звісно, ні в якому разі не потрібно забувати про соціально-особистісний розвиток малечі. Картинки із зображенням тварин і людей, ляльки із різноманітною одежею для них – це і є приклади таких іграшок. Дитина повинна відчувати себе частиною соціуму, всебічно розвиватися аби вирости справжньою особистістю. 

Як вибрати іграшку залежно від віку дитини

          Іграшки відіграють велику роль у розвитку дитини. Вже з перших місяців життя немовлятам необхідні яскраві предмети, які привертатимуть їхню увагу: різноманітні музичні каруселі, які кріпляться на ліжечко та візочок, кольорові брязкальця. Чим старшими стають діти, тим більше вимог виникає і до іграшок.

          Після 3 місяців дитина вже може взяти в руку брязкальце з ручкою, поплавати у ванночці з качечкою, дельфінчиком чи корабликом. Дуже корисними для немовлят після 6 місяців є кубики, пірамідки. Вони розвивають моторику пальців, допомагають логічно мислити. Діткам, які вже вміють ходити, можна придбати різні іграшкові дзиги, вітрячки, м'ячики. Зацікавлять таких малюків і музичні іграшки та ті, що механічно заводяться і рухаються.    

          Діти, яким виповнився рік, вже вміють розрізняти кольори, форми, вони  починають говорити, аналізувати, фантазувати. Для їхнього розвитку необхідні м'які іграшки, ляльки, машинки. Потрібно також пам'ятати про фізичне виховання, тому не зайвими будуть м'ячі, велосипеди, конячки-гойдалки. А для дрібної моторики рук слід купити дитині конструктор та мозаїку. Діти у віці від року до трьох люблять слухати музику, пробують танцювати, тому музичні іграшки допоможуть їм розвинути творчі здібності.

         Дуже цікавим є вік дитини від 3 до 5 років. Це час, коли дитина активно пізнає навколишній світ. Вона намагається копіювати своїх батьків, вихователів у дитячому садку та знайомих. Доречним подарунком для дівчаток можуть стати набори посуди, візочки та ліжечка для ляльок, будиночки та замки. Для хлопчиків можна придбати набори інструментів, конструктори, трансформери. Також викличуть захоплення набори поліцейського чи пожежника, військові набори.

          Після 5 років дитину цікавить абсолютно все, вона задає тисячу запитань, на які інколи не так легко відповісти. Щоб задовольнити     цікавість "маленького чомучки", слід купити книги з яскравими картинками, вікторини, головоломки, конструктори, дошки для писання, пазли. Дуже важливо в цьому віці забезпечити дитину розвивальними іграшками, за допомогою яких можна навчитися азів творчості, природничих наук, географії. Для фізичного розвитку корисними будуть футбольні, волейбольні м'ячі, санки, тенісні ракетки, бадмінтон, набори для боулінгу, боксерські набори та інші. 

           У 7 років у дітей формується абстрактне мислення. Вони можуть придумувати власних героїв, відмінно фантазують. Для дітей  віком від 7 до 12 років надзвичайно корисними будуть настільні ігри: доміно, шахи, шашки, футбол, хокей, більярд, автотреки. За допомогою наборів для творчості можна розвинути креативність дитини. Більшість дітей цього віку вже мають свої захоплення: дехто із задоволенням ліпить фігурки із пластиліну, дехто моделює літачки, машинки чи кораблики, а дехто із захопленням вишиває, малює чи робить прикраси. Не слід забувати і про фізичні ігри, які зміцнюють здоров'я дитини. В цьому віці варто купити велосипед, ролики, скакалку.

          Для дітей старших 12 років також можна знайти хороші іграшки. Це можуть бути настільні ігри, які вимагають участі декількох гравців, такі як "Монополія", "Ерудит", "Морський бій", "Твістер", лото, логічні та електронні ігри. Вони допомагають дитині вчитися перемагати, відчувати себе одним цілим із іншими гравцями команди.   

          У будь-якому віці батькам потрібно пам'ятати про необхідність фізичних навантажень і якомога більше зацікавлювати дітей рухливими іграми.

Підпишіться на новини

Долучайтесь до нас