RSS

Повідомлення блогу від '2015' "Лютий '

Іграшки, що сприяють загальному розвитку

Чим швидше підростає малюк, тим частіше батьків турбує питання, які іграшки сприяють загальному розвитку малюка. Мова йде не суто про розвиваючі іграшки. Кожна річ може стати корисною для розвитку малечі, головне – знати, яким чином її представити для малюка.

В першу чергу іграшка сприяє процесу навчання дитини. Візьмімо звичайнісінькі кубики та будівельні набори, вони допомагають малюку засвоїти різні форми, зрозуміти як це, коли менше або більше. Вони розвивають творче мислення, вміння оцінювати та розраховувати. Пазли, пірамідки, набори для розвитку логічного мислення та багато інших іграшок забезпечують розвиток зорово-рухової координації та дрібної моторики, що має важливе значення для вміння писати у майбутньому.

Іграшкові абетки та рахівниці, орієнтовані на те, щоб навчити дитину рахувати та писати, тим самим полегшити її майбутнє навчання в дошкільних закладах та школі.

Іграшки з гардеробом та перевтіленням в різноманітних персонажів призвичаюють до рольової гри. Крім розширення світогляду і розвитку фантазії, вони дозволяють дітям подивитися на свій світ по-новому і опановувати соціальний досвід. 

Безперечно, найперше завдання іграшки – розважити малюка, зробити так, щоб він отримував насолоду від гри. Але не варто забувати, що більшість іграшок мають розвиваючий потенціал, головне – дати правильну іграшку в потрібний момент.

Розваги у воді або іграшки для купання

Більше ніж просто гратися, малюки люблять гратися у воді. І не тільки…діти взагалі обожнюють купатися у ванній, а якщо дорослі ще й перетворюють цей процес у цікаву гру, то малюків і зовсім не витягнеш з води. Під час купання можна створити таку творчу атмосферу, яку просто неможливо створити у кімнаті. Тут, у ванній, ви можете влаштувати справжні уроки фізики та математики для своєї малечі. Безпечні та правильно підібрані іграшки стануть вам у нагоді.

Ви можете ознайомити малюка із властивостями води, навчити його вимірювати її, дати поняття, що таке «тепло» та «холодно», «плавати» та «тонути».  А, також, навчити всьому тому, що можна робити з водою: набирати, розбризкувати, качати, пускати струмочком тощо. Всі ці дії сприятимуть покращенню координації рухів у дитини. Ігри у воді є обовязковою складовою базових програм із розвитку дитини на ранніх періодах життя.

Урізноманітнити процес  купання допоможуть  всеможливі іграшки-пікалки, які не залишать байдужою  вашу дитину, а навпаки зроблять процес купання веселим та кумедним.


Тож робіть купання у ванній корисним та веселим для дитини. Заохочуйте її до нових ігор, долучайте малюка до процесу пізнання навколишнього світу з перших днів життя!

Ляльки бувають різні

У ляльок довга історія - вони супроводжують людину протягом практично всієї історії її існування. Зараз у магазинах достаток ляльок: прилавки заполонили новомодні пупси, що вимагають чималих коштів на своє утримання, пластмасові Барбі і порцелянові красуні в ексклюзивних нарядах. А які ж вони були раніше?

Попередницями сучасних ляльок можна вважати дерев'яних ляльок в перуках з натурального волосся, які були знайдені археологами в єгипетських пірамідах. У більшій частині стародавнього світу були поширені глиняні фігурки, а грецькі та римські ляльки робилися  з воску.

На Русі ляльок майстрували з соломи, глини, моху, кудели, очерету, тобто з того, що було під рукою. З побажаннями благополуччя і достатку в домі наші предки дарували один одному ляльку-«зернівку». В її основі - полотняний мішечок із зерном пшениці або ячменю. У російських селах були поширені «ляльки-згортки»: клаптики, що залишилися від шиття набивали дрантям, скручували, надавали їм форму і закріплювали за допомогою ниток.

Здавна на Русі робили і ляльку «зольницю». Для її виготовлення золу змішували з водою. Потім з цієї суміші скачували кульку і до неї прикріплювали спідницю. Ця лялька була оберегом, символом сім'ї та домашнього вогнища. Її обов'язково брали з собою при переїзді на нове місце або дарували тому, хто залишав стіни рідного дому.

Звичайно, у дитини повинні бути різні іграшки, але ніщо не може замінити саморобну ляльку. Малюк обов'язково відчує тепло і любов, яку дарує іграшка, зроблена мамою спеціально для нього. А якщо дитина буде брати участь у процесі, то це і зовсім незабутні враження. Як передати словами дивні відчуття, коли зі шматочків тканини народжується симпатичне лялькове личко!

Ляльок можна робити з чого завгодно - з глини, пластиліну, тіста, пап'є-маше. Незважаючи на велику кількість сучасних матеріалів, іграшки з дерева і раніше дуже популярні. Їх можна спробувати зробити самим.

Відомо, що малюки дуже люблять возитися з такими іграшками. Адже їх не можна розбити або зламати, вони лише зношуються і від цього стають ще більш зворушливими і ніжними. Для цієї ляльки можна зшити інший одяг, змайструвати подруг.

Що подарувати дитині на день Святого Валентина?

Зовсім скоро ми будемо святкувати День святого Валентина або, як його ще називають, День закоханих. Цей день - прекрасна можливість висловити свої почуття близьким, рідним і коханим.

У цей день прийнято дарувати один одному всілякі приємні дрібниці, які символізують любов. Нерідко дитина, в сім'ї якого мама і тато традиційно обмінюються подарунками на День закоханих, переймає їх настрій, готує батькам саморобні валентинки і з нетерпінням чекає і свого подарунка. Так що ж батьки можуть подарувати своїй дитині, щоб висловити, як вони її люблять?

Музичний подарунок. Можна вибрати велику музичну валентинку з приємною ненав'язливою мелодією. Швидше за все дитина буде слухати цю мелодію дні на проліт, поки листівка не перестане грати, тому дуже важливо, щоб мелодія не була дратівливою. Для дівчаток ідеальним подарунком може стати музична шкатулка у формі сердечка. Такий подарунок не залишить байдужою жодну принцесу.

Солодкий подарунок. Напередодні свята прилавки кондитерських буквально переповнені величезною кількістю пряників, тортів і тістечок у формі сердець. Яка дитина не любить солодощі? Якщо ж у вашого малюка немає алергії на шоколад та інші складові солодких шедеврів, рекомендуємо звернути увагу саме на такий варіант подарунка.

Розвиваючий подарунок. В усі часи найкращим подарунком вважалася книга, нехай навіть вона і не настільки популярна зараз. Якщо ви знаєте про книжкові вподобання вашої дитини, то не варто йти врозріз них. Залежно від віку малюкові завжди буде цікаво погортати книгу з казками або збірник пригодницьких історій.

М'який подарунок. Отримати в подарунок м'яку іграшку мріють не тільки діти, а й деякі дорослі дівчатка, причому на будь-яке свято. Напередодні Дня святого Валентина асортимент м'якої іграшки в магазинах особливо зростає. Полиці буквально завалені м'якими ведмежатами з сердечками,  м'якими подушечками у формі серця з надписами «I Love You».

Як ми переконалися, зробити подарунок на День святого Валентина дитині не так вже й важко, головне визначитися, що саме порадує саме вашого малюка. У свою чергу, ТМ «Масяня» пропонує Вашій увазі великий асортимент м'якої іграшки, серед якого: ведмеді з сердечками, ведмедики Тедді з серцями, а також всіляких розмірів м'які серця. Тут Ви обов'язково знайдете подарунок не тільки своїм дітям, але і Вашим коханим.

Підпишіться на новини

Долучайтесь до нас