RSS

Повідомлення блогу від '2015' "Жовтень '

Чарівні мильні бульбашки

         І дорослі, і діти полюбляють надувати мильні бульбашки, спостерігати за їхнім польотом, милуватися, як вони кружляють та виблискують на сонці. Здається, це дуже проста розвага, хоча в наш час це стало справжнім мистецтвом. Часто на площах великих туристичних міст, чи в цирку можна побачити різноманітні шоу, фестивалі та паради мильних бульбашок, а в театрах проводяться вистави для дітей, в яких головними дієвими особами є мильні кулі...

         Є люди, які не уявляють свого життя без чарівних мильних бульбашок. Англієць Сем Хіт потрапив до книги рекордів Гіннеса, створивши мильний міхур заввишки 1,5 та завширшки 3,3 метра, всередину якого помістилося 50 чоловік. А нещодавно новий світовий рекорд установив майстер мильних бульбашок Фен Янь із Канади. Він зумів помістити у гігантську бульбашку аж 181 людину. 

         Але мало хто знає історію виникнення мильних бульбашок. Вважають, що вперше вони були створені кілька тисяч років тому. Під час проведення розкопок міста Помпей було знайдено фрески із зображенням дітей, які видувають бульбашки. Також на деяких стародавніх китайських папірусах зображені люди, які видувають за допомогою глиняних паличок прозорі кулі.

         Є декілька версій-легенд про те, як виникли мильні бульбашки. Найбільш правдоподібною є та, що римляни винайшли мило та придумали популярну нині розвагу. Хоча спочатку бульбашки створювались мимоволі під час миття та прання і спеціальний розчин не використовувався. І тільки у ХVIIІ столітті розпочався справжній «бум» популярності мильних міхурів. Промислове виробництво бульбашок розпочала у ХІХ столітті компанія Pears Soap Company.

         У 1994 році Тім Кехоз вирішив створити ідеальний барвник для мильних бульбашок. Перші результати були невтішними: відтінок кульок був ледь помітним і блідим. Не один рік було витрачено на створення ідеальної формули рідини. Але робота увінчалася успіхом:Тім винайшов і запатентував формулу, за допомогою якої можна створювати мильні бульбашки, що не залишають слідів на поверхнях.

     

 

   Дуже цікавою є також весела легенда про сажотруса, який не любив митися. Король видав наказ всім мешканцям країни ретельно помитися. Всі жителі, крім сажотруса, виконали волю Його Величності. Неслухняний чоловік відмовився мити шию, за що його посадили в тюремну камеру і пригрозили смертною карою. Проте впертий сажотрус і далі стояв на своєму. Перед стратою йому запропонували останній раз викурити трубку. Але невідомо яким чином в трубку потрапила мильна вода. Великою несподіванкою для сажотруса стало те, що з трубки замість диму вилетіла мильна бульбашка. Вона сяяла на сонці і була неймовірним дивом для людей, які почали збігатися до вікна камери. Звісно, вже ніхто не думав про страту, а сажотрус став відомим і знаменитим. Мильні бульбашки стали справжньою цінністю в королівстві і ними навіть можна було розраховуватися за куплений товар. А сажотруса так і не заставили помити шию.

         Мильні бульбашки символізують мир і добро, позначають швидкоплинність і чарівність людського життя. Англійський фізик Вільям Томсон часто у своїх лекціях говорив про те, що видуваючи мильну кулю і спостерігаючи за нею, можна зробити дуже багато цікавих відкриттів.

         Отже, видувайте чарівні мильні бульбашки на радість собі і дітлахам!

 

Відчуй себе справжнім музикантом за допомогою музичних іграшок

            Будь-які батьки пишаються навіть найменшими досягненнями своїх малюків. Усе нове, що вивчила дитина впродовж одного дня здається неймовірним успіхом для мами з татом. Звичайно, адже кожен новий крок – значний прогрес у ходьбі, кожен новий звук, що вилетів з маленького ротика – прогрес у говорінні. А що вже говорити коли в дитини з’являється якесь захоплення і якщо у неї є до цього здібності? Це справжнє щастя. І в такому разі малечу неодмінно потрібно підтримати і подарувати відповідні іграшки, ті, що тим чи іншим чином пов’язані з родом занять, на який звернула увагу ваша дитина. Поговорімо сьогодні про музику. Якщо уявляєте своє чадо музикантом -  беріть на озброєння. До речі, багато дослідників з питань дошкільної музичної освіти кажуть, що зайняття музикою сприяє когнітивному розвитку, концентрації, самовираженню, творчим, соціальним та, навіть, мовним навичкам.

            Зазвичай першою музичною іграшкою для малюків стає просте брязкальце. Це такий собі ударний інструмент. Він користується особливою популярність у перші півроку дитини. Кілька навіть найменших порухів рукою – і найпримхливіший малюк на світі замовкає тихо прислухаючись до дивних незвичних звуків, що видає забавка. Брязкальця бувають найрізноманітніших форм, найрізноманітніших кольорів, з найрізноманітнішим діапазоном звуку. Є такі брязкальця, які видають різний за гучністю "шерех". Всередині таких цяцьок знаходяться дрібні крупинки, що, власне, і видають такий м’який звук. Таке звучання точно сподобається найменшим дітлахам.

            Вибираючи брязкальце для свого чада обов’язково поцікавтеся його якістю, адже давно відомо, що дітки не лише граються різними цяцьками, а ще й дуже полюбляють пробувати їх на смак. Особливо маленькі дітлахи. Тому порожнина іграшок з гримлячими предметами має бути герметичною, а матеріал – доволі міцним, аби легко витримати натиск дитячих зубок.

            Іншим видом музичних іграшок для малюків є так звані «іграшки з кнопками». До таких відносяться і м’які ведмедики, що при натиску на животик видають різноманітні звуки, і іграшкові телефони, що мають кілька записаних мелодій, і маленьке піаніно, натискаючи на клавіші якого можна почути приємну музику. Такі забавки розраховані на дітей від 7 місяців. Вони вдало розвивають слух, почуття ритму та гармонії у дитини.

            Влаштовуйте домашні концерти зі своїм малюком. Це дуже цікаво і корисно. Крім того, немає нічого кращого, ніж спільні ігри зі своїм чадом. Навчайте його, демонструйте як потрібно обходитися з музичними інструментами. Можливо, саме у вашої дитини є справжні здібності до музики. Важливо виявити їх якомога швидше. А там не встигнете оглянутися, як ваша донечка чи синочок – відомий музикант. А все ж починається з іграшок. Вибір настільки великий, що очі розбігаються. Барабани, гітари, скрипки, духові інструменти… Просто обирайте до смаку і подаруйте малюкові можливість погратися зі звуками та відчути себе справжнім музикантом.

 

 

Іграшки для немовлят

            Вибір забавки для дитинки до 1 року – справді нелегке завдання для батьків. Дітки в такому віці, мабуть, найчутливіші. Іграшки для новонароджених відкривають зовнішній світ немовлятам, знайомлять його з різними предметами, дають значний поштовх для розвитку емоцій та творчого мислення. Підбираючи цяцьку для немовля потрібно думати, передусім, про безпеку. Гострі кути чи маленькі деталі точно будуть зайвими. Тому одразу відкиньте ідею придбати щось схоже для малюкові. Натомість зверніть свою увагу на так званий емоційний комфорт: іграшка має бути приємної форми та забарвлення, якщо вона здатна видавати звуки, то потурбуйтеся аби вони були не надто голосними та різкими. Дитині має бути затишно поруч з ляльками. Чудово, якщо іграшка передає різні форми життя, матеріали, знайомить немовля з новими відчуттями, заохочує рухатися.

            У перші тижні найкраща цяцька для малюка – брязкальце. Оскільки на початку життя зір малечі ще не дуже добре розвинений і майже все він бачить трохи розмито, брязкальце буде привертати його увагу звуком і давати привід рухати голівкою, ручками. У нагоді також можуть стати підвісні іграшки для новонароджених, що точно стримають плач дитини.

            Для немовлят віком від 1 до 2 місяців найкраще підійде забавка, що буде фокусувати увагу лише на собі. Зір в такому віці, зазвичай, вже хороший і дитина може чітко розрізняти предмети. Тут потрібно розвивати це вміння і фокусувати увагу лише на одному предметі, повільно рухаючи ним, аби малюк слідкував за переміщенням об’єкта. Можуть пригодитися фігурки тварин, колобок з великими очима, ротиком. Малеча повинна концентруватися на деталях.

            3-4 місяці – період, коли малюк вже вміє повернутися на бік, підняти груди і голівку. В цей час іграшки повинні стати більш різноманітними. У нагоді можуть стати різні м’ячі, кульки, дзеркальця. Гама кольорів також повинна розширитися.

            Малеча у 5-6 місяців же хоче бути активнішою. Розвинути моторику дитини батькам допоможуть барабани, кульки, будиночки, пірамідки. В цей час потрібно вже розвивати і логічне мислення. Наприклад, якщо малюк тримає 2 іграшки в руках, запропонуйте йому третю. Він має збагнути, що потрібно звільнити одну руку аби взяти іншу цяцьку.

            Для діток віком 7-8 місяців чудово підійдуть предмети дорослого світу у якості іграшок. Імітація дорослих речей, таких як баночки з кришечками, посуд, кораблики, книжки-іграшки, буде хорошим доповненням до дитячого розвитку. Урізноманітнять процес купання качечки та човники.

            9-10 місяців – час все приміряти. Одягнути капелюха, натягти таткові чоботи, здивуватися довгому шалику мами – те, що цікавить малечу в такому віці. Дозвольте дитині цим зайнятися, але уважно наглядайте за нею. Також хорошим другом в цей період стануть різні кубики, палички, на які потрібно надягати кільця, машинки, качалки, матрьошки, дзиги.

           Ближче до року дитина вже повинна вчитися гратися самостійно: самостійно заводити іграшки, натискати на кнопки музичних цяцьок, одягати ляльки, розкладати кухонні меблі, складати залізницю, знаходити вихід з лабіринту. В цьому віці вже малечу можна знайомити з цифрами.

           За перші 12 місяців дитина здійснює величезний стрибок у своєму розвитку, в цей час вона формується. Допоможіть своєму малюкові вдало і приємно пройти цей період обираючи лише потрібні та корисні іграшки згідно віку.

 

 

Навіщо потрібна іграшка?

          Іграшка, лялька, цяцька, побрикушка, цяцянка, виграшка, лялічка, забавка... Як тільки не називають в народі таку дорогу для кожної дитини річ, річ, яка заповнює час малюка захопленням, приємними емоціями, новим досвідом, річ, яка викликає сотні запитань у малечі, річ, яка здатна зайняти дитину на доволі довгий період часу, тим самим приносячи батькам радість і полегшення. Спокійна і задоволена дитина та такий дорогоцінний час для батьків хоч трішки відпочити. Що може бути краще? Мабуть, лише гра зі своїм малюком . То навіщо нам потрібні іграшки? Чому помешкання жодної сучасної сім'їз маленькими її членами не можна уявити без них?

          Як і, власне, сам процес гри, іграшка є невід'ємною частиною психічного розвитку дитини, його важливим фактором. Ще Антон Семенович Макаренко говорив про іграшку, як про "матеріальну основу" будь-якої гри. Цяцьки сприяють залученню дітей до життя дорослих, соціальному вихованню та розвитку в малечі естетичного смаку. Народна педагогіка зазначає, що ляльки сприяють входженню малюків у суспільні відносини, спонукають їх до роздумів, ставлячи різні цілі та завдання перед дітьми. Це, в свою чергу, сприяє розвитку логіки та пізнавальних процесів. Граючись, дітки знайомляться з навколишнім світом, що допомагає в їх сенсорному розвитку. Виховання дітей також значною мірою залежить від їхніх менших друзів - іграшок.

          Іграшки - "знаряддя праці" (сачок, совок, відерко, молоток, пензлик, викрутка, лопатка, щіточка: усі іграшки, що певним чином імітують засоби праці дорослих), іграшки - забави (музичні, театральні чи спортивні цяцьки), сюжетні (посуд, фігурки тварин, різноманітні меблі), технічні (найчастіше конструктори, різні транспортні набори) чи навіть іграшки-саморобки (дерев'яні фігурки людей, кубики, навіть зменшені копії музичних інструментів). Лише подумайте скільки нового вони можуть відкрити для вашого малюка, як сильно здатні вони урізноманітнити його внутрішній світ і як легко мають змогу познайомити його з навколишнім.

          Ляльки спонукають дітей гратися і навчатися водночас. Проте одною з найбільш поширених проблем є невміння батьків обрати справді корисну іграшку для свого малюка. Часто ми бачимо, як мама з татом купують те, що припаде саме їм до душі, не враховуючи бажання сина чи доньки. Тому, якщо справді хочете аби ваше чадо швидко розвивалося і отримувало справжнє задоволення від гри, відмовтеся від придбання іграшок, що є більш декоративними, аніж корисними. Адже, навряд чи, ваш малюк буде радий часто чути такі слова, як "Тільки обережно, не зіпсуй!".

          Пам'ятайте: іграшки - це менші друзів усіх діток, їхні радники, наставники, кумири. Вони повинні відігравати важливу роль у дитячому віці, бути активною частино життя малюка, а не лише його прикрасою. Тому дозвольте вашій дитині самій зробити вибір ляльки: потяг руки до якоїсь вкаже на правильний варіант. Неодмінний супутник дитинства та найважливіший інструмент будь-якої гри в першу чергу має приносити користь, сприяти розумовому, моральному, фізичному чи естетичному вихованню дітей, і лише в другу - тішити око батьків як елемент інтер'єру. Тому не зволікайте, але обирайте вдумливо.

Фітбол для маленьких або вправи на м'ячі для немовлят

            Ще з найменшого віку дитину можна долучати до занять спортом. Це сприяє розвитку її хребта, зміцненню кісток та виробленню пластики. Проте більшість батьків чомусь починають вводити дитину у світ фізкультури лише з трьох-чотирьох років, що не є зовсім правильним, адже чим швидше малюк почне активно рухатися, тим здоровішим і розвиненішим буде у майбутньому. Звісно, вправи у маленькому віці не повинні бути надто важкими чи небезпечними, але, однозначно, мають бути присутніми в житті малюка. "Рух - це здоров'я", "У здоровому тілі - здоровий дух". Такі речі відомі вже давно і чудовим є намагання їх наслідувати, а отже рухатися.

            Для того аби зробити м'язи вашої дитини сильними та гнучкими вам потрібні лише дві речі: якісний фітбол (спеціальний м'яч для виконання вправ) і велике бажання. Практика показує, що зазвичай немовлятам дуже подобаються такі вправи, і фізкультура на м'ячі дуже добре впливає на їх формування і розвиток.

            Отже, наберіться терпіння і бажання зробити свого малюка здоровим і можете сміло братися до роботи.

Комплекс вправ для немовлят на м'ячі дуже широкий, але всі рухи спочатку мають бути дуже простими аби не травмувати дитину і привчити її до фітболу. Оскільки м'язова і нервова системи малюка ще досить слабкі, поспішати не потрібно.

            Вправа на погойдування

            Для виконання цієї вправи потрібно покласти немовля на живіт, розташувавши його по середині м'яча, злегка притиснути його рукою до фітболу, щоб уникнути можливих травм, зафіксувати ліву ногу малечі, притримуючи її пальцями в області згину колінного суглобу. Далі починайте акуратно похитувати дитину спочатку вперед-назад, а після цього - за годинниковою стрілкою і проти неї, при цьому створюючи злегка вібруючі рухи. При виконанні таких рухів залишайтеся в контакті з малюком. Тут можна включити всю свою фантазію - співати пісеньки, розказувати цікаві історії, читати вірші чи навіть вчити нові слова з малюком. Головне - дитина повинна відчувати, що його мама завжди поруч. Це позбавить малечу від страху і додасть упевненості. Крім цього, так дитина швидше звикне до м'яча.

            Вправа на обертання

            Немовля потрібно покласти на живіт, знову розташувавши по середині м'яча. Руку в цьому випадку на спину класти не потрібно. Обома руками візьміть дитину за ноги в області суглобів колін. Злегка покачуйте малюка, роблячи обертальні рухи з незначною вібрацією. Далі починайте поступово і дуже легко відривати руки від м'яча, при цьому злегка піднімаючи ноги дитини. Робити похитування необхідно з упором на верхні відділи тулуба малюка. Після кількахвилинних вправ і незначного відпочинку, переверніть малечу на спину і повторіть комплекс вправ.

            Вправа "Жабка"

            І знову покладіть немовля на м'яч животиком донизу. Праву руку поставте на область попереку, лівою рукою надайте ніжкам дитини позу жаб'ячих лапок. Зафіксувавши таке положення, виконуйте похитування, спочатку вперед, а потім назад, при цьому роблячи невеликі вібрації. Слідкуйте за тим аби ноги малюка увесь час залишалися в правильному положенні.

            Це комплекс з трьох найбезпечніших і найлегших для виконання вправ на м'ячі для фітнесу. Саме з них варто починати заняття. Якщо ваша дитина вже звикла до таких вправ і виявляє бажання і зацікавлення в такому виді фізкультури, ви можете спробувати також складніші рухи, такі як опускання дитини вниз головою на фітболі як лежучи на животі, так і на спині. Але при цьому треба бути ще більш пильним і уважно слідкувати за реакцією і поведінкою дитини. Рухи повинні бути плавними і акуратними, адже при опусканні голови донизу відбувається значний притік крові в голову, тому якщо дитина починає червоніти чи навпаки різко блідне, слід негайно припинити заняття.

            Фізкультура на фітболі - чудовий спосіб зайняти малюка з користю і дарувати йому міцне здоров'я. Не бійтеся активно гратися зі своїм немовлям, але завжди пам'ятайте про безпеку.

Підпишіться на новини

Долучайтесь до нас