Розвиток ялинкових іграшок-прикрас

          Кожного року сім'ї прикрашають зелену новорічну красуню - символ зими, свят, дитячих канікул, нових 365 днів, радості, оновлених мрій та сподівань. Весело та дружньо проходить цей процес, але чомусь мало хто замислюється у що вбирає ялинку, звідки походить така традиція і як взагалі виникла перша ялинкова прикраса. Це питання та історія іграшки для вічнозеленого деревця насправді дуже цікаві. Отже, загляньмо разом в історію і збагатімо свої знання щодо неодмінного атрибуту свята Нового року.

          Перша куля, яку вішали на ялинку, з'явилася завдяки небажаній помилці склодува з Тюрінгії (Саксонія). Одного разу він видув зі скла кулю, що не підходила до виробу, проте вирішив не викидати її, а подарувати донечці. Намалювавши на ній сніжинки та маленьких ангелочків, чоловік зробив такий подарунок дочці на Різдво. Дівчинка, не довго думаючи, вирішила повісити таку красу на ялинку. Зрозумівши цікаву ідею, склодув зробив ще кілька іграшок і прикрасив все дерево. Згодом почав продавати прикраси і досяг великого успіху. Людям подобалася задумка, адже такі дії створювали казкову атмосферу свята. Проте масове виготовлення ялинкових прикрас почалося лише у середині 17 століття. Мабуть, люди таки більше схилялися до прикрашання ялинки цукерками та виробами з паперу за звичною манерою. Але вже наприкінці 17 століття різноманіття прикрас було дуже широким. Не тільки кулі, але й ангелики, звірі, квіти, маленькі та великі іграшки… Кожен міг обрати щось до смаку. Усі прикраси були яскраво розмальовані аби покращувати настрій людям.

          Уже від самого створення ялинкові іграшки помітно залежали від моди і йшли в ногу з часом, так би мовити. До прикладу, наприкінці 1990-х в Європі вважалося моветоном прикрашати ялинку кольоровими іграшками. Зазвичай люди обирали коричневі, чорні та білі кольори для іграшок. У Росії ялинки протягом тривалого часу прикрашали лише їстівними прикрасами. Знать вішала на зелену красуню яблука, пряники, печиво, цукерки як данину європейській моді. Прості селяни вірили у те, що їстівні прикраси принесуть їм достаток в прийдешньому році. Але згодом російське виробництво іграшок набуло розквіту. До ювілею Пушкіна виготовили партію прикрас, які символізували персонажів з його творів. Після Другої світової війни неодмінним атрибутом новорічної ялинки стали червоні зірки та парашутисти. А під час правління Сталіна, прихильника хокею та цирку, популярними іграшками на ялинку стали фігурки хокеїстів та циркачів.

          Цікаво, що перша у світі електрична різнобарвна гірлянда засяяла ще у 1895 році. Це сталося перед Білим домом у США.

          Розвиток ялинкових іграшок-прикрас триває і надалі. Сподіваємося, що виробники потішать нас новими і навіть ще цікавішими ідеями.

Все статьи

Оставьте ваш комментарий

Подпишитесь на новости

Присоединяйтесь к нам