Найпростіші ігри зі скакалкою

           Здавалося б, натягнутий між двома ручками гумовий чи шкіряний шнур. Нічого особливого. Але якщо замислитися, це ідеальний інструмент для захопливих, цікавих, корисних та розвиваючих ігор для дітей. Кажуть, що скакалка зміцнює усі групи м’язів. Прочитавши цю статтю, матимете змогу на власному досвіді це перевірити. Атрибути, потрібні для експерименту прості: скакалки, якомога більше дітей та бажання підтвердити чи спростувати це твердження.

           Отже, найпростіші, але ефективні чи приємні ігри з чудо-інструментом можуть бути наступними:

  1. Годинник

  2. Хто більше?

  3. Хто найдальше?

  4. Дзеркало

  5. Імена

           Для гри «Годинник» потрібно щонайменше 4 особи. Двоє учасників беруть скакалку за кінці і крутять її притримуючись ритму годинника «Тік-так», який вигукують усі діти. Інші учасники по-черзі скачуть через скакалку, щоразу збільшуючи кількість стрибків за один раз. Той, хто збивається повинен помінятися місцями з товаришем, який крутить скакалку. Можна підраховувати бали або ж стрибати лише для задоволення і веселощів.

           Для реалізації гри «Хто більше?» необхідно обрати ведучого. Окрім нього участь повинні брати хоча б 2 людей. Кожен стрибає на скакалці якнайдовше. Ведучий підраховує кількість стрибків кожного учасника до першого промаху і оголошує переможця.

           «Хто найдальше?» вимагає щонайменше трьох учасників (суддю та власне гравців). На майданчику потрібно намалювати уявну чи справжню лінію, так званий стартовий пункт. По команді рефері тимчасові суперники починають стрибати просуваючись вперед. Звучить команда «Стоп» від судді, учасники завмирають на місці. Перемагає той, хто опинився найдальше від лінії старту.

            «Дзеркало» - гра, де усі учасники повинні мати скакалки. Обирається ведучий, який показує порядок стрибків. Інші повинні повторювати за ним рухи. Ведучий змінюється після кожної комбінації з 10 стрибків. Така руханка більше підходить для отримання позитивних емоцій, аніж для визначення переможця, хоча і тут можна дещо змінити правила.

             Щоб погратися в «Імена» бажано мати хорошу пам'ять. Найменша кількість гравців – 2. Учасник бере в руки скакалку і стрибаючи повинен назвати 10 чоловічих чи жіночих імен. Наприклад, Андрій, Остап, Дмитро, Сергій, Петро, Максим, Юрко, Денис, Степан, Сашко. Або ж Марійка, Катя, Оля, Юля, Оксана, Маша, Соломія, Іра, Орися, Христя. Кожен з гравців обирає варіант імен самостійно, при цьому це повинен бути виключно ряд жіночих чи чоловічих імен. Далі учасник передає скакалку товаришеві, який повторює ті самі дії, вигадуючи при цьому інші імена. Перемогу здобуває той, хто перерахував усі 10 імен не збиваючись і не повторюючись. У випадку нічиї пропонується дещо ускладнити правила і спробувати зіграти у міста, країни, ріки, назви кольорів, породи собак чи котів і т.д.

             Беріть на озброєння вже вигадані ігри і неодмінно придумуйте свої. Грайтеся із задоволенням!

 

 

Все статьи

Оставьте ваш комментарий

Подпишитесь на новости

Присоединяйтесь к нам